Адреси
Наші адреси:
Розплідник с. Нов. Безрадичи
Доставка
Доставка
  • По Україні: від 3-х днів
  • По Києву та області до 3-х днів
Перевізники
  • Інтайм
  • Нова Пошта
  • Делівері
  • Нічний Експрес
  • Власний транспорт
Оплата
Способи оплати
  • Готівка
  • Карта ПБ
  • Б/готівка з пдв
Профиль
Мой профиль

Казки оживають у наших садах

02/07/2018
за Администратор Главный

Ах, як там було гарно, як пахли квіти! Всі квіти, які тільки є на світі, всі пори року пишно цвіли в цьому саду. Герда стрибала від радості і грала серед квітів.

Г.К. Андерсен «Снігова королева»

Як часто ми стикаємося з ідеєю втілення саду із казок, дитячих мрій? Тим більше, коли площа присадибної ділянки мінімальна та має вузьку витягнуту смугу. І як втілити казку, якщо на тебе поклали відповідальність найближчі, ті яким зобов'язана життям, талантами та основами бачення світу.

Кілька років тому, в зимовий період філософствуючи за філіжанкою кави з мамою, ділилися емоціями та спогадами з дитинства. І тут між рядками визнання із глибини душі: «Завжди мріяла про сад із казки «Снігова королева» як у чарівниці – щоб було багато квітів та фарб, у всі сезони». На той період у саду вже були висаджені деякі рослини, основна структура верхнього ярусу саду, крупноміри Катальпа (Catalpa bignonioides 'Nana'), ялиця висока (Abies procera 'Glauca') і одноколірна (Abies concolor), а на вхідній групі красувався сосновий nigra (бонсай) ніваки. Все починалося в дусі мінімалізму.

Територіально площа садової ділянки знаходиться на терасованому трирівневому схилі, де на верхньому, здебільшого плато, збудований будинок, автостоянка та будиночок для гостей. Відповідно для вхідної, садової групи залишилася зовсім небагато для творчості. І так, озброївшись каталогами та спогадами з подорожей, почали відкривати дорогу до казки ландшафтної проекції саду.

 

Як перевертаючи сторінку книги, так і ми відкриваємо хвіртку – потрапляючи із зони стоянки у простори саду. Вхідна група на різних ярусах поділяє і створює інтригу інтересу з огорожі (Taxus x media 'Wojtek') і катальпою (Catalpa bignonioides 'Nana') по верхньому ярусі. Дерев'яна пергола увита плетистими трояндами виділяє вхід, додаючи тим самим інтриги для перегляду. По ліву строну (жіночий напрямок) відкривається спектр палітри кольорів. З ранньої весни крокуси, тюльпани та нарциси створюють яскравий килим, а з початку літнього періоду барвистим контрастом розарію з багаторічниками створює аромати літа. Від сусідньої ділянки плетена висока ширма увита сортами актинідій створює ілюзію відокремленості свого особистого простору. Також цікавим вийшов прийом оформлення льоху, де вхід знаходиться в будинку, а поглиблена камера кімнати територіально біля будинку (розарію), тому прекрасним доповненням вже 5 років служать ґрунтові покривні троянди з цибулинними квітами.

Права (чоловіча сторона) переважає в посадках з хвойними та вічнозеленими рослинами, але й тут нотки жіночності додають фарб. Рододендрони та азалії (Rhododendron), верески (Caluna vulgaris) та ерики (Erica carnea), колекція гортензій (Hydrangea) та бересклетів (Eonimus), а також багаторічники та ефектні однолітки диктують настрій вражень. Фішкою раннього періоду весни є висаджування крокусів біля бонсая за формою прапора.

Рухаючись до заднього двору нас зустрічає сакура (Prunus serrulata 'Kanzan') з магнолією лілейною (Magnolia liliflora 'Nigra') у всій красі, невід'ємною частиною літнього цвітіння є дерен (Cornus florida 'Rubra') в тандемі Vaccinium corymbosum).

Усі вікна панорамного вигляду виходять на південну сторону території, як у картинній галереї спостерігаємо за зміною сезонів, кольорів, форм та контрастів. Із кухонної зони вихід на терасований слон. Складність полягала в тому, щоб правильно розбити функціональність та показати широкогранність території, так би мовити, продемонструвати доступний максимум на різних висотах. Оформлена у напівкруглому обороті терасна підпірна стінка зберігає букетні посадки англійських троянд, хвойників та колекції клематисів. Центром композиційного рішення є колонка для поливу та металевий стовп для освітлення. Дуже функціональний завдяки кованому дизайну, де в сезон розміщуються ампельні каскади квітучих рослин, а також полуниця у підвісному кашпо.

 

Всі дерев'яні та металеві конструкції створювалися узгоджено в колі сім'ї, адже Кредо гарного саду: Справжній улюблений сад, виходить коли узгоджують процес створення всі члени сім'ї і тоді, це місце куди по-справжньому тягне і поспішаєш повернуться швидше назад.

Більшість рослин було привезено з різних куточків Європи (багато подаровано друзями та близькими, щось спеціально на замовлення), також деякі рослини з представленого посіяні та вирощені з великою любов'ю, адже як інакше можуть існувати казкові сади.

Адже цікаво виходить, колись нам у дитинстві складали та розповідали фантастичні історії, міфи та легенди, щоб у майбутньому ми змогли радувати і створювати нову історію чарівництва для своїх батьків.

Давайте вірити у дива разом!

Вікторія Valenta

Коментарі

Не знайдено дописів

Нове повідомлення