Адреси
Наші адреси:
Розплідник с. Нов. Безрадичи
Доставка
Доставка
  • По Україні: від 3-х днів
  • По Києву та області до 3-х днів
Перевізники
  • Інтайм
  • Нова Пошта
  • Делівері
  • Нічний Експрес
  • Власний транспорт
Оплата
Способи оплати
  • Готівка
  • Карта ПБ
  • Б/готівка з пдв
Профиль
Мой профиль

Характер побудови італійських садів

19/03/2018
за Администратор Главный

Для любителів європейської класики ландшафтної архітектури відкриваємо завісу специфіки створення Італійського саду. Адже на сьогоднішній день сучасний світ відкриває можливості пізнання та поглибленого вивчення різних культур. Мандруючи сусідніми державами – залишаємо собі в подарунок найголовніше задоволення та враження, а також нові ідеї?! Часто, коли постає питання про задуману проекцію саду, на думку приходять ті приємні моменти, які нас пов'язують, дарують почуття радості та ауру задоволення. І якщо говорити про різні країни, то саме Італія асоціюється з усіма перерахованими вище позитивними емоціями.

Одна з назв цієї держави «Музей просто неба», адже наявність історичних пам'яток архітектури, які мають і культурну цінність, гармонійно вписалися в простори ландшафту та архітектури будівель. Але, також італійці приділяють багато часу формуванню садів. Завдяки стильовому підходу італійцям, сусідні держави і собі перетягнули прийоми оформлення ландшафту, саме тому, однією з перших назв у період Відродження є класичний стиль саду.

Для нашого кліматичного регіону без проблем можна реалізувати ідею італійського саду, де в період активного сонця насолоджуватися прохолодою в тіні, а в зимовий період завдяки строгій побудові – милуватися структурним плануванням саду.

 

Якщо з історії, то нотатки про сади в літературі можна зустріти ще в ІІІ столітті до. н.е., де під розкопками вулканічного попелу на території Помпеї виявили вілли римлян, де планування території говорило про закритий садок, у центрі будинку в оточенні колонад. Щоб розширити перспективу, стіни прикрашали фресками з передачею глибини простору в далечінь. У центрі садка обов'язково розміщувався фонтан чи невеликий басейн.

Якщо рухатися історичним ланцюжком, то багато про сади можна зустріти описи з розвитком імперії Риму, де багатії хотіли керувати навіть природою – звідки і бере свій початок топіарна стрижка рослин. Але коли держава втратила свій вплив, сади були зруйновані і лише на теренах монастирів збереглися традиції та технології у садівництві.

Відродження культури садівництва активно настає у період Ренесансу, де покровителями для великих скульпторів, художників, архітекторів та талановитих людей виступало сімейство Медічі. Завдяки їхньому баченню цінностей створення прекрасних садів із віллами, які територіально знаходяться по всій Італії, ми маємо можливість вивчати та милуватися історією того часу.

 

Отже, відійшовши від історичних фактів, давайте ближче торкнемося особливостей формування італійського стилю. Як нам географічно відомо, територія держави знаходиться на просторах пагорбів та гір. Завдяки такому природному плануванню виникло терасування - щоб утримати грунт, - вистоювалися підпірні стіни, а також обов'язково при плануванні продумувалося розміщення і сходів. Кожна тераса вже має закінчену ідею та найвищий рівень території розкриває нам можливість милуватися каскадами садової композиції. Наявність прямих стежок, що поділяють ландшафт на квадрати, але також незабутні, вписують навколишній ландшафтний простір.

Отже, резюмуємо основний почерк цього стилю:

регулярне планування та терасованість площі;
стрижені бордюри та огорожі, а також топіарне формування рослин;
перголу та наявність водних пристроїв;
Але також, не забуваємо оформляти патіо рослинами в теракотовому кашпо на додаток також і античні скульптури. Якщо говорити про рослини, то чомусь багато хто виділяє достаток різноманітних кольорів. Але, вивчаючи історичні вихідники та клімат регіонів країни, асортимент та колористка переважно однотипна. У період активної спеки – вигоряють багато рослин. Переважає газон – на відкритих просторах та дерева з чагарниковою групою зелених відтінків. В основному підбирають кольори, які гармонують із натуральним каменем саду. З рослин переважають кипариси, самшити (Buxus sempervirens) та бірючина (Ligustrum vulgare) – формовані під конуси та кулі, а також великий попит серед ліан на дикий виноград (Parthenocissus quinquefolia), плетисті троянди та кампсис (Campsis redicans). Також не забуваємо про пряно - ароматичні трави і в доповненні з трояндами в саду.

Для багатьох шанувальників стилю, італійський сад є продовженням будинку – де можна відпочити, насолодитися природою та організувати трапезу у своєму саду. Адже нам усім відомо, що італійці відомі кулінари та винахідники на кухні. А як ви вважаєте, можливо, натхнення вони черпають у своїх садах?

Від щирого серця бажаємо Вам прекрасного та унікального саду!

До нових зустрічей з вами була Вікторія