Адреси
Наші адреси:
Розплідник с. Нов. Безрадичи
Доставка
Доставка
  • По Україні: від 3-х днів
  • По Києву та області до 3-х днів
Перевізники
  • Інтайм
  • Нова Пошта
  • Делівері
  • Нічний Експрес
  • Власний транспорт
Оплата
Способи оплати
  • Готівка
  • Карта ПБ
  • Б/готівка з пдв
Профиль
Мой профиль

Колір у саду

25/10/2018
за Администратор Главный

Як часто замовник каже: «Хочу гармонійний сад! Маючи на увазі навіть гармонію в кольорі. Розкресливши в ескізних реченнях видові крапки, олівець нам виводить форму. Але буває часто, коли виносиш проект у натуру виходять розбіжності, тому що палітра кольорів не зовсім хоче дружити з дійсності. Це все, чому? Тому що є кольори, що поєднуються і немає, є тони і півтони, є кольори для «каркаса» і для акцентів. І є кольори, які у нас із чимось асоціюються. Все це слід зважати на етапі проектування саду.

Як працюють кольори?
На панелі є основний каркас кольорів, який поєднуємо фактичні з будь-якими іншими.

Бежевий. Асоціюється із надійністю, викликає почуття комфорту, спокою, врівноваженості, балансу. Посилює позитивну енергетику.

Чорний - відтінки якого дають вагомості, хоча фактично цього кольору не існує. Підсвідомо колір сприймається з розкішшю (якщо ми говоримо про товари), для саду це складний колір, тому використання акцентів розставляє все по місцях. Колір підходить для авторитетних людей, які беруть виклик. Але використовувати колір потрібно акуратно, щоб він не здавався агресивним.

Якщо говорити про сірий, то це кольори консерваторів, а також зрілості. Його відтінки додадуть віку саду, якщо ви прагнете створити історію у просторі. Також добре сірі відтінки вписуються для офісних зон, адже не відволікають та надають впевненості.

Колір невинності і чистоти - білий - що підігрує всій палітрі кольору кола, створює почуття рівності. Викликає відчуття порядку, візуально збільшує простір маленьких садів, розміщуючи на передньому плані наближає композицію, на задньому плані – віддаляє

Основна тепла палітра


Жовтий та його похідні: кольори щастя та настрої, добре стимулюють роботу мозку. Цей колір викликає довіру. Дуже добре використовувати у активних зонах відпочинку.

Червоний – колір виклику, пристрасті та енергії. Привертає увагу. З ним вкрай акуратно потрібно поводитися, можна перестаратися і тоді він агресивно впливатиме на емоційний стан. Краще розбавляти колір із земляними квітами та зеленню або заднім планом нейтральних квітів.

Рожевий – гармонія жіночності, спокою та крихкості. Завдяки використанню його відтінків можна зробити максимально комфортний сад для відпочинку, який згладжує нестабільність та створює романтичні настрої.

Фіолетовий – колір аристократії, а також шанований у східних релігіях. Колір – загадка, колір мудрості та містичних символів. Позитивно впливає розвиток чутливості, розкриття планів, тому добре планувати простір зон для медитації. Але головне не перестаратися, щоб не поринути в апатію. Лавандовий – похідний – символ Провансу. А у поєднанні з білим та небесно-блакитним дарує палітру радості та невагомості.

Кольором мов полум'я називають помаранчевий, тони якого пробуджують радіти життю, енергії та насолоджуватися творчістю. У разі перенасичення відтінків апельсина виникає швидка стомлюваність. Дуже добре використовувати для оформлення садків, шкіл та творчих студій.

Як працюють холодні кольори?


Основна палітра має заспокійливий ефект, служить сполучним і необхідним елементом у садах, але у кожного відтінку своє призначення.

Традиційним кольором природи є зелений. Один із небагатьох кольорів, який допомагає зняти втому очей. Поєднуємо з усіма кольорами садових рослин і в монохромній хвилі зелені добре читається фактура листя.

Небесні світла від блакитного до м'ятного дають саду повітря та глибокої перспективи. Колір світу, спокою, нескінченності та сили. Сади світяться відтінками цих квітів на злакових полях і просимо під час заходу сонця. Наповнюючи простір дрібних садів цими відтінками в далеких точках погляду, ми можемо візуально збільшити площу території. Вписуючи в куточках саду ці кольори, отримуємо місця для усамітнення, занять йоги, а також місця самопізнання.

Синій позиціонує себе як колір чесності, стабільності та благонадійності, викликає сильні емоції. Добре працює в саду з білим, а також класичне поєднання із жовтим кольором завжди привертає увагу. Виправдано розміщувати біля вхідної групи офісних будівель, а також установ, які хочуть до себе розташувати довірою.

Як застосовувати яскраві кольори?


Яскравість і кричущі кольори неону, техно, як їх тільки не називають, говорять про внутрішнє «Я», що бунтує. З цією палітрою необхідно працювати акуратно, як художник, робити легкі та поетапні мазки. Перенасичення кольором провокує бунт, тому застосування їх актуально у вигляді акцентів.

Казки оживають у наших садах

02/07/2018
за Администратор Главный

Ах, як там було гарно, як пахли квіти! Всі квіти, які тільки є на світі, всі пори року пишно цвіли в цьому саду. Герда стрибала від радості і грала серед квітів.

Г.К. Андерсен «Снігова королева»

Як часто ми стикаємося з ідеєю втілення саду із казок, дитячих мрій? Тим більше, коли площа присадибної ділянки мінімальна та має вузьку витягнуту смугу. І як втілити казку, якщо на тебе поклали відповідальність найближчі, ті яким зобов'язана життям, талантами та основами бачення світу.

Кілька років тому, в зимовий період філософствуючи за філіжанкою кави з мамою, ділилися емоціями та спогадами з дитинства. І тут між рядками визнання із глибини душі: «Завжди мріяла про сад із казки «Снігова королева» як у чарівниці – щоб було багато квітів та фарб, у всі сезони». На той період у саду вже були висаджені деякі рослини, основна структура верхнього ярусу саду, крупноміри Катальпа (Catalpa bignonioides 'Nana'), ялиця висока (Abies procera 'Glauca') і одноколірна (Abies concolor), а на вхідній групі красувався сосновий nigra (бонсай) ніваки. Все починалося в дусі мінімалізму.

Територіально площа садової ділянки знаходиться на терасованому трирівневому схилі, де на верхньому, здебільшого плато, збудований будинок, автостоянка та будиночок для гостей. Відповідно для вхідної, садової групи залишилася зовсім небагато для творчості. І так, озброївшись каталогами та спогадами з подорожей, почали відкривати дорогу до казки ландшафтної проекції саду.

 

Як перевертаючи сторінку книги, так і ми відкриваємо хвіртку – потрапляючи із зони стоянки у простори саду. Вхідна група на різних ярусах поділяє і створює інтригу інтересу з огорожі (Taxus x media 'Wojtek') і катальпою (Catalpa bignonioides 'Nana') по верхньому ярусі. Дерев'яна пергола увита плетистими трояндами виділяє вхід, додаючи тим самим інтриги для перегляду. По ліву строну (жіночий напрямок) відкривається спектр палітри кольорів. З ранньої весни крокуси, тюльпани та нарциси створюють яскравий килим, а з початку літнього періоду барвистим контрастом розарію з багаторічниками створює аромати літа. Від сусідньої ділянки плетена висока ширма увита сортами актинідій створює ілюзію відокремленості свого особистого простору. Також цікавим вийшов прийом оформлення льоху, де вхід знаходиться в будинку, а поглиблена камера кімнати територіально біля будинку (розарію), тому прекрасним доповненням вже 5 років служать ґрунтові покривні троянди з цибулинними квітами.

Права (чоловіча сторона) переважає в посадках з хвойними та вічнозеленими рослинами, але й тут нотки жіночності додають фарб. Рододендрони та азалії (Rhododendron), верески (Caluna vulgaris) та ерики (Erica carnea), колекція гортензій (Hydrangea) та бересклетів (Eonimus), а також багаторічники та ефектні однолітки диктують настрій вражень. Фішкою раннього періоду весни є висаджування крокусів біля бонсая за формою прапора.

Рухаючись до заднього двору нас зустрічає сакура (Prunus serrulata 'Kanzan') з магнолією лілейною (Magnolia liliflora 'Nigra') у всій красі, невід'ємною частиною літнього цвітіння є дерен (Cornus florida 'Rubra') в тандемі Vaccinium corymbosum).

Усі вікна панорамного вигляду виходять на південну сторону території, як у картинній галереї спостерігаємо за зміною сезонів, кольорів, форм та контрастів. Із кухонної зони вихід на терасований слон. Складність полягала в тому, щоб правильно розбити функціональність та показати широкогранність території, так би мовити, продемонструвати доступний максимум на різних висотах. Оформлена у напівкруглому обороті терасна підпірна стінка зберігає букетні посадки англійських троянд, хвойників та колекції клематисів. Центром композиційного рішення є колонка для поливу та металевий стовп для освітлення. Дуже функціональний завдяки кованому дизайну, де в сезон розміщуються ампельні каскади квітучих рослин, а також полуниця у підвісному кашпо.

 

Всі дерев'яні та металеві конструкції створювалися узгоджено в колі сім'ї, адже Кредо гарного саду: Справжній улюблений сад, виходить коли узгоджують процес створення всі члени сім'ї і тоді, це місце куди по-справжньому тягне і поспішаєш повернуться швидше назад.

Більшість рослин було привезено з різних куточків Європи (багато подаровано друзями та близькими, щось спеціально на замовлення), також деякі рослини з представленого посіяні та вирощені з великою любов'ю, адже як інакше можуть існувати казкові сади.

Адже цікаво виходить, колись нам у дитинстві складали та розповідали фантастичні історії, міфи та легенди, щоб у майбутньому ми змогли радувати і створювати нову історію чарівництва для своїх батьків.

Давайте вірити у дива разом!

Вікторія Valenta

Характер побудови італійських садів

19/03/2018
за Администратор Главный

Для любителів європейської класики ландшафтної архітектури відкриваємо завісу специфіки створення Італійського саду. Адже на сьогоднішній день сучасний світ відкриває можливості пізнання та поглибленого вивчення різних культур. Мандруючи сусідніми державами – залишаємо собі в подарунок найголовніше задоволення та враження, а також нові ідеї?! Часто, коли постає питання про задуману проекцію саду, на думку приходять ті приємні моменти, які нас пов'язують, дарують почуття радості та ауру задоволення. І якщо говорити про різні країни, то саме Італія асоціюється з усіма перерахованими вище позитивними емоціями.

Одна з назв цієї держави «Музей просто неба», адже наявність історичних пам'яток архітектури, які мають і культурну цінність, гармонійно вписалися в простори ландшафту та архітектури будівель. Але, також італійці приділяють багато часу формуванню садів. Завдяки стильовому підходу італійцям, сусідні держави і собі перетягнули прийоми оформлення ландшафту, саме тому, однією з перших назв у період Відродження є класичний стиль саду.

Для нашого кліматичного регіону без проблем можна реалізувати ідею італійського саду, де в період активного сонця насолоджуватися прохолодою в тіні, а в зимовий період завдяки строгій побудові – милуватися структурним плануванням саду.

 

Якщо з історії, то нотатки про сади в літературі можна зустріти ще в ІІІ столітті до. н.е., де під розкопками вулканічного попелу на території Помпеї виявили вілли римлян, де планування території говорило про закритий садок, у центрі будинку в оточенні колонад. Щоб розширити перспективу, стіни прикрашали фресками з передачею глибини простору в далечінь. У центрі садка обов'язково розміщувався фонтан чи невеликий басейн.

Якщо рухатися історичним ланцюжком, то багато про сади можна зустріти описи з розвитком імперії Риму, де багатії хотіли керувати навіть природою – звідки і бере свій початок топіарна стрижка рослин. Але коли держава втратила свій вплив, сади були зруйновані і лише на теренах монастирів збереглися традиції та технології у садівництві.

Відродження культури садівництва активно настає у період Ренесансу, де покровителями для великих скульпторів, художників, архітекторів та талановитих людей виступало сімейство Медічі. Завдяки їхньому баченню цінностей створення прекрасних садів із віллами, які територіально знаходяться по всій Італії, ми маємо можливість вивчати та милуватися історією того часу.

 

Отже, відійшовши від історичних фактів, давайте ближче торкнемося особливостей формування італійського стилю. Як нам географічно відомо, територія держави знаходиться на просторах пагорбів та гір. Завдяки такому природному плануванню виникло терасування - щоб утримати грунт, - вистоювалися підпірні стіни, а також обов'язково при плануванні продумувалося розміщення і сходів. Кожна тераса вже має закінчену ідею та найвищий рівень території розкриває нам можливість милуватися каскадами садової композиції. Наявність прямих стежок, що поділяють ландшафт на квадрати, але також незабутні, вписують навколишній ландшафтний простір.

Отже, резюмуємо основний почерк цього стилю:

регулярне планування та терасованість площі;
стрижені бордюри та огорожі, а також топіарне формування рослин;
перголу та наявність водних пристроїв;
Але також, не забуваємо оформляти патіо рослинами в теракотовому кашпо на додаток також і античні скульптури. Якщо говорити про рослини, то чомусь багато хто виділяє достаток різноманітних кольорів. Але, вивчаючи історичні вихідники та клімат регіонів країни, асортимент та колористка переважно однотипна. У період активної спеки – вигоряють багато рослин. Переважає газон – на відкритих просторах та дерева з чагарниковою групою зелених відтінків. В основному підбирають кольори, які гармонують із натуральним каменем саду. З рослин переважають кипариси, самшити (Buxus sempervirens) та бірючина (Ligustrum vulgare) – формовані під конуси та кулі, а також великий попит серед ліан на дикий виноград (Parthenocissus quinquefolia), плетисті троянди та кампсис (Campsis redicans). Також не забуваємо про пряно - ароматичні трави і в доповненні з трояндами в саду.

Для багатьох шанувальників стилю, італійський сад є продовженням будинку – де можна відпочити, насолодитися природою та організувати трапезу у своєму саду. Адже нам усім відомо, що італійці відомі кулінари та винахідники на кухні. А як ви вважаєте, можливо, натхнення вони черпають у своїх садах?

Від щирого серця бажаємо Вам прекрасного та унікального саду!

До нових зустрічей з вами була Вікторія

Історія створення одного саду з характером Англії

27/02/2018
за Администратор Главный

Відтворення класичного англійського саду – завдання не з легких, враховуючи невелику площу, а також витягнуту форму території. Тому максимально можна використовувати прийом пластики землі – перепад висоти біля доріжок, що дуже гармонійно підкреслить стиль та глибину саду.
Що було на ділянці?: Спочатку територія об'єкта на 70% була у бетонних залишках та будівлях. Основа - ґрунтове плато піщане, на верхньому горизонті основу складають завізний чорнозем частково глина.
Що хотів замовник?
Максимально дотримуватись стильових рішень класичного планування англійських садів. Створення живого паркану по периметру вулиці та прогулянкової паркової зони. А також максимально закрити від перегляду сторонніх зони активного відпочинку та створення відокремлених куточків природи. Простір саду, щоб дивував у всі сезони і мав максимальну декоративність.
Загальний опис проекту. Потрапляючи на територію ділянки, ми відчутно змінюємо концепцію озеленення, оскільки огорожа з туї створює необхідний простір камерності та відокремленості від міського середовища. Нас зустрічає лаконічний і суворий вхід по обидва боки розарій із великоквіткових, густомахрових сортів троянд, висаджений у геометрії бордюру. Праворуч рухаючись до основного саду, алея із сакур у тандемі з трояндами та весняними цибулинними. подорожуючи по доріжці потрапляємо в простори основного саду, де на задньому дворі з південного боку ділянки розташований басейн з підпірною стіною - рокарієм, додаючи будинку історичної цінності. Адже, як відомо англійські сади, як і дороге неоцінене вино стають з віком.

Продовжуючи маршрут, потрапляємо на саму південну частину саду - відокремлене місце відпочинку - затишний куточок для душі, що потопає в об'ємах садових рослин, що характерне в плануванні створення пишних посадок англійського саду. У такому місці почуваєшся захищено та відокремлено від стресів та негативного впливу, а колористична гамма, що змінюється день у день, сприяє розслабленню та піднімає настрій. Магнолії та півонії, літньоквітучі багаторічники та чагарники, а також вересова галявина, першопрохідниками зі створення якого були саме англійці, манять зупиниться, сісти та вдихнути квітучий аромат природи.

Родзинкою ділянки є північна сторона – патіо. З боку в'їзду розділена бордюрною посадкою самшиту (Buxus sempevirens) по нижньому ярусі та колонноподібні ялівці Juniperus 'Skyrocket' для глибинного об'єму кольору. На малій території – запроектовано декоративну групу рододенронів та азалій, міксбордер з чагарників та багаторічників, фруктові дерева та кущі. І найцікавіше сумісні городні культури. Вся запроектована рослинність йде в оточенні відпочинку з водним фонтаном. Також тут присутня дворівня садової території, де першим і нульовим ярусом виступає газон, а другим – клумби та міксовані посадки рослин. Центральними вертикалями є липа серцелиста (Tilia cordata) та сосна веймутова (Pinus strobus). Продумані типи посадок по кислотності та висоті та інтенсивності зростання кореневої системи.

 

Використовуючи концепцію посадок в англійському стилі пам'ятайте, це простір, який вимагає уваги та догляду. Але, з іншого боку краса не змусить Вас чекати і буде дякувати безліччю фарб у цвітінні та ароматами природи. З інформаційною статтею можна ознайомитися в спеціалізованому випуску журналу каталогу «Ландшафт та архітектура #1/18

 

Японські сади

24/10/2017
за Администратор Главный

Любов до Японії є у ​​кожному з нас

Вивчаючи стильові переваги для створення концептуального саду, багато садівників планують адаптувати ландшафти Сходу на своєму просторі. І як правило, адаптація візуальних фото не завжди призводить до очікуваної картинки. Для того, щоб доторкнутися до аз філософії створення Японського саду, пропоную поринути в історію початку формування ландшафту.

В ідеї створення японських пейзажів лежить концепція бачення простору природи та земних благ у всесвіті. Композиційними елементами є: Рослинність різних ярусів, породи каміння, а також пісок та водна стихія, які описують гори та острови, водоспади та струмки, розповідаючи нам історію витоків формування природи.

Якщо заглибиться в передісторію наповнення японського стилю в ландшафті, то становлення садівництва починалося з концепту формування архітектури, і навіть релігійних переваг верхніх верств суспільства. Також особливу цінність у культуру Японії у середині XV століття вніс ритуал чайної церемонії, який залишив значний слід Японської культурі. Саме використання кам'яних порід, покладених стежкою, що веде через струмок до чайного будиночка, і кам'яний ліхтар (Торо) в доповненні з чашею для обмивання (Цукубай) стали одними з візитівок різновидів японського куточка.

На сьогоднішній день завдяки різним інформаційним джерелам можна торкнутися знань та підходів формування садів у дусі сходу. У цьому році відзначають рік Японії в Україні. На території ботанічного саду ім. Гришка проводився захоплюючий захід, де організатором фестивалю виступив журнал «Ландшафт та архітектура». Завдяки такому фестивалю, у відвідувачів тепер є можливість познайомитися з культурою Японії, що об'єднує і розкриває деякі секрети для любителів японської культури.

 

Розширення тематичних проекцій на території ботанічного саду є ключовими завданнями для керівництва. Тож у рамках фестивалю головною родзинкою виступила реалізація конкурсних, тематичних садів. Ми також, не могли сидіти спокійно та подали заявку на створення водного саду.

У концепції побудови садового куточка виступає імітація гористої місцевості та стихії води. Задній план - що тримає рамки композиції - (Carpinus betulus) сформований живоплотом і віддалено нагадує рельєф гір, пов'язуючи природні простори території з нашим садом.

У композиції запроектовано 8 камінців. Числам жителі надають особливої ​​значущості, особливо «число 8» має в нашому саду різну багатогранність, ієрогліф також нагадує віяло, що символізує на підйом. Вісім каменів проводять паралель, як вісім островів - символізують дорогу, що веде до неба, а також має давнє відношення до назви Японії - Ясімакуні, "країна восьми островів". Острівці з усіх боків омиваються водою (піском), де імітація руху хвиль відповідає малюнку. Баланс у природі між гірською породою та рослинним світом, у контрасті та фактурі листя, каміння та структури гілок.

Головним побажанням для реалізації саду було продумати «Східний» куточок, який надзвичайно прекрасний у будь-яку пору року. Отже, весна зустрічає цвітінням сакури, азалій, а також айви японської. Влітку – буйство відтінків зелені та повторного цвітіння барвінку, а осінь горить палітрою фарб. На зимовий період хвойні та вічнозелені тримають форму садового простору, а ажурна структура грабової огорожі в снігу, притягує погляд поціновувачів прекрасного.

 

Розміщення саду було продумано так, щоб у період першого, теплого сонячного ранку погрітися на сонечку, а в пообідній час можна відпочити в тіні і насолодитися усамітненням, присівши на лавці. Куточок для медитації та відновлення духовної сили, такий сад актуальний, щоб перейти від рутинної роботи, знайти справжнього себе.
При створенні японського саду потрібно дотримуватися задуму пробудження почуттів до споглядання краси, любові до природних ресурсів. Щоб побачити і відчути задум автора саду, потрібно сісти і озирнутися, відкинути сторонні думки, бо як хороше вино, природа розкривається для відвідувачів поступово, сезон за сезоном, рік за роком.

Завжди з вами, Вікторія :)

Зима у яскравих фарбах

21/02/2017
за Администратор Главный

Розставляючи колористичні акценти на протязі всього вегетаційного періоду, ми зазвичай забуваємо про особливості зимового саду і характер його «колірної» поведінки. Тоді навколишній світ здається одноманітним, з присутніми ахроматичними нотками простору. Але ж можна і розбавити біло-сірі тони яскравими враженнями. Ви запитаєте як? Якщо запитали, то ми починаємо фарбувати зимовий пейзаж фарбами рослин. Нами складено рейтинг вражаючих «вихованців» для вашої ділянки з найбільш декоративними елементами в безлистяний період.

Декоративне забарвлення та фактура кори:

Серед сірих відтінків різноманітні сорти дерну білого (Cornus alba) внесуть нотки теплоти від світло-жовтих до яскраво-червоних тонів, а коричнево-червоним кольором і з глянсовою поверхнею виділяється Prunus serrulata. Клен ясенелистий (Acer negundo) має по колористці зелену кору з блакитним нальотом, а софора японська (Sophora japonica) має темно-зелений покрив із світло-коричневими плямами. Привертає увагу у безсніжний період однозначна красуні за кольором кори – білокорі сорти берези (Betula).

 

За структурою найбільш декоративними представлені сорти амбрового дерева (Liquidambar stiraciflua) – з пробковими наростами по корі, корисна береза ​​(Betula utilis 'Doorenbos') – відшаровується поверхневими пластами, а також сорти платана (Platanus x acerifolia).

Особливу цінність мають дерева та чагарники вічнозеленої групи. Усі улюблені хвойники бережуть структуру та колір саду, деякі з них змінюють відтінки до тепліших у зимовий період, а вічнозелені доповнюють стилістику території. Улюбленим вічнозеленим чагарником є ​​сортова різноманітність рододендронів, а самшит (Buxus sempervirens) ідеально справляється із завданням топіарію, чи то фігурно стрижений бордюр, чи хитромудра фігура.

На листопадній групі тривалий період зберігаються плоди, що дуже приваблює пташок. Дуже апетитними є сорти райських яблучок, форма і палітра кольорів, яких однозначно радує око. Також дуже привабливими є сорти кизильника (Cotoneaster), піраканти (Pyracantha), калини (Viburnum) та ін. Незвичайним синім кольором дивують саджанці магонії падуболістної (Magonia aquifolium).

Також серед квітучої групи мешкають рослини, які дивують у зимовий час. Морозник чорний вітає зиму своїми дзвіночками, а гамамеліс проміжний (Hamamelis intermedia), залежно від сортових особливостей, має колористку від жовтого до червоних відтінків. Наприкінці зими жасмин голоквітковий (Jasminum nudiflorum) зацвітає жовтим кольором, передаючи естафету дерну чоловічому (Cornus mas).

Надзвичайно приваблюють у зимовий час злакові культури – сорти міскантусів, які мають привабливі та масивні кисті, що розпушуються при знижених температурах, а сухі суцвіття гортензій нагадують про літню красу форм.

Також дуже декоративними є структурою крона з витими гілками. Чагарник, що може взяти на себе основну домінанту в композиції - сорт ліщини звичайної (Corylus avellana 'Concorta'), також подібним, але більш прямостоячим є представник сімейства вербових - Іва Матсудана (Salix Matsudana).

Ознайомившись із основними акцентами, можна впевнено додавати фарби у нудні простори зимового саду. Але головним успіхом є правильно підібране місце проживання, так що якщо у Вас виникнуть якісь питання щодо посадки та підбору садових рослин сміливо звертайтеся на розплідник або до консультантів садового центру. Давайте оживляти кольором та фактурою ваш ландшафтний простір.

До нових зустрічей, Ваші Вікторія та Олена

Секрети успішного обрізання плодового саду

19/01/2017
за Ирина Зелена Мрія

З приходом нових стилістичних канонів у формуванні ландшафту, більшість все ж таки залишають у пріоритеті закласти або навіть зберегти існуючий плодовий сад на своїй території. У більшості любителів-садівників гріють спогади з дитинства про смачний урожай соковитих яблук, зібраних у бабусі на дачі. Відносячись з великою повагою бояться торкнутися дерев, які плодоносять одинично. Як правило, продовжити життєздатність і підвищити врожайність можна, але потрібно дотримуватися низки послідовних операцій формування крони.

Підхід до систематики обрізки саду включає знання з фізіології, біохімії та генетичних особливостях рослин. За останні десятиліття підходи до обрізання та формування крони докорінно змінюються. Раніше домагалися продовження довговічності дерев і рясного врожаю в пізніших періодах плодоношення. Але з приходом технології інтенсивного садівництва в малих садах цінність скороплідних сортів та формування низьких присадкуватих крон приносять свої результати, рясним урожаям плодів по кроні.

Регулярне обрізування з правильним формуванням крони також полегшує й інші роботи з догляду, а саме: захист від захворювань і рада шкідників, обробіток ґрунту та подальші обрізки гілок. А після пошкоджень та неправильних підходів до формування крони статевих саджанців знижується активність росту та подальше його згасання у фазі активного росту, падає показник стійкості до морозів та інших факторів зовнішнього середовища, ослабленість рослинного організму загалом та подальше формування нерегулярного та слабо продуктивного врожаю. Саме тому важливість дотримання періодів обрізки та систематичних підходів є дуже важливим відповідальним кроком, а також індивідуальним підходом до кожної рослини в саду.

На кожному віковому етапі саджанцям абсолютно інший підхід, а саме:

на першому щаблі зростання, фізіологія загального стану рослини акцентована на зростанні вегетативної маси крони, посилено розвивається як корінь, і наземна крона.
на другий, видимі ознаки згасання активного росту стовбурів та рослинний організм знаходиться у фазі активного плодоношення.
і третій, всихання основи крони та заміна втрачених частин новими пагонами та гілками.
Тому для формування фізіологічно здорової крони використовують різні прийоми. Найбільш поширеною технікою є скорочення гілок, а також проріджування крони. Також не маловажними є пінцювання, кільцювання стволів, кербування, а також нахил гілок для плодоношення. Для більш ясного поняття цих термінів, познайомимося глибше з кожним із зазначених методів.

 

Укорочування – або підрізка гілок. Активно застосовується у період формування, для врівноваження ростових процесів по кроні, посилення пробудження нирок, а також розгалуження. Однією з показових прикладів даного методу є підвищення товарності врожаю: також високі смакові та естетичні якості. При різних ступенях обрізки отримують абсолютно різні наступні результати, але не впливають на процес укорінення після посадки.

Проріджування – за ступенем визначають сильне, коли вирізують приблизно ¼ великих гілок, середнім (видалення дзиґрів, гілок, що заважають зростанню гілкам з генеруючими нирками, або ж затіняють крону) і слабкому проріджування (видалення старих плодів і сухих гілок). Головна мета – висвітлення, усунення гілок, що впливає загущення крони. Без цих процесів листя в кроні неабияк дрібніє, і в подальшому призводить до раннього старіння рослинного організму.

Прищипка - видалення верхівки втечі, що не здеревів. Даний метод використовують на сильнорослих стовбурах, де зростання не бажане і сприяє здеревенню та утворенню пазушних нирок.

Кільцювання - (вирізання кори смугою) порушує баланс руху регуляторів росту і не пускає до коней і перешкоджає відтоку асимілянтів, саджанець раніше вступає у фазу плодоношення належного віку. Дуже часто можна зустріти старі плодові сади за даним прийомом. Особисто нашою думкою залишається, цей метод не гуманним, оскільки рослина почувається пригніченою – особливо коренева система. За нашими спостереженнями річний приріст як кореневої, так і гілок і як правило, знижується не даючи очікуваних результатів.

Кербування - даний метод вимагає основних понять фізіологія росту і харчування, так як можна простимулювати зростання або ж, порушити приплив коревого харчування. Особливістю є надріз кори поперечно, або ж нагадує формою місяця.

Нахилення гілок крони. Необхідність методу полягає у збереженні потрібного кута нахилу в першому порядку гілок і дає регуляцію росту та генеративну функціональність у подальшому. На прикладі деяких плодових сортів яблунь рослини вступали у фазу плодоношення на два роки раніше строку. Також великий вплив на терміни плодоношення мають підщепи ваших саджанців так, що купуючи товар у садових центрах або розплідниках, поцікавтеся у продавців-консультантів даною інформацією.

Також велике значення мають періоди та рядки обрізки саду. Основ

ними є – осінньо-зимовий та зимовий – весняний, а іноді і також літній. Відтік у кореневу систему поживних речовин у період спокою дозволяє формувати та обрізати крону з найменшими втратами.

Нами рекомендовано проводити обрізання у зимово-весняний період, коли температура повітря становить максимум – 10-120С. При порушенні умов у суворі зими біля зрізів посилюється ушкодження та всушення ран.

Для кісточкових порід рекомендованим є більш у теплі та сухі дні, а провівши заходи у сиру та морозну погоду посилюється струм камедетечення корою.

У період ранньолітнього обрізання крони (черешні, вишні, персика та абрикоса) має значення послаблення реакції відновлювальних процесів дерева після прийомів зниження висоти.

Крім ясного розуму та теоретичних знань з обрізання крони, дуже важливою є наявність необхідного інструменту під рукою. Розглянемо більш детально можливий підручний інструмент для перерахованих вище робіт. Головним атрибутом справжньої жінки – наявність губної помади у косметичці, так і для фахівця в саду є секатор, садові пилки та ножі. Секатор - головний інструмент, здатний обрізати гілки завтовшки до 25 мм. Він завжди повинен бути під рукою справним та добре наточеним, для мінімального травмування кори під час процесу. Для вирізання великих гілок застосовують садові пили, а садовим ножем можна акуратно зачистити нерівні та грубі зрізи, також у процесі формування наймолодших саджанців. Для високих дерев та більших гілок застосовують сучкоріз та пилки з довгою рукоядкою.

 

У нашій статті дуже складно вмістити повний обсяг інформації щодо формування та обрізання саду, адже це ціла галузь науки та індивідуальний підхід до кожного саджанця. У наступних статтях обов'язково розкриємо такі актуальні питання як обрізка саду ушкодженими морозами, а також розкриємо питання про особливості формування крони на деяких кісточкових і насіннєвих породах.

Якщо Вас цікавлять якісь питання щодо формування, або ж цінні породи та сорти різного віку, пишіть у коментарях, з радістю будемо готові поділитися своїми напрацюваннями. Для більш детальної інформації можна звернутися за контактними телефонами, а також отримати консультацію в саду та провести Майстер-клас з обрізання Ваших зелених улюбленців. Потурбуйтеся про сад зараз щоб отримати здоровий сад з рясним урожаєм.

З повагою Вікторія Valenta

Стильні Новорічні красуні

13/12/2016
за Администратор Главный

Наближення свят завжди вносить у будинок нотку романтики та трошки чарівництва. Перший сніг, що випав, прикрашає сад білою ковдрою, а у діток виникає море питань про Різдво та подарунки на Новий рік. Написавши листа Діду Морозу, хлопці починають активно прикрашати зону каміна і, як правило, запитують, а коли ж ставитимемо головну красуню урочистості – Різдвяну ялинку. Адже саме головним атрибутом, який вносить ейфорію свята та чаклунства є хвойна красуня.

З дитинства, як правило, у нас найяскравіші спогади, коли батьки приносили в будинок сосну звичайну або ялинку, деяким пощастило радіти красі ялиці. Але, на сьогоднішній день можна урізноманітнити варіації новорічних красунь, виходячи з ваших стильових рішень інтер'єру та навколишнього ландшафту.

Для класичного стилю невід'ємним є хвойна красуня, що має рівну симетричну структуру крони. Варіаціями за цим стильовим рішенням є:

- Ялиця (Abies alba, ab. concolor, ab. korena, дуже цікава по забарвленню і компактна крона у ab. laciocarpa, а найбільш видатна і розкішна звичайно ж ab. normaniana);
- Ялина (у класичному та найбільш доступному варіанті є Picea abies, p. Engelmannii, у p. оmorica більш рихла крона, але тут присутня своя романтика, адже незвичайне забарвлення хвої притягує досить широке коло бажаючих. Найбільш популярною вже багато років для прикраси свята виступає p. pungens, а також безліч сортових її одиниць.

 

Для пейзажного кантрі гармонійно вписується хвойна красуня, що притягує явний акцент кроною, не обов'язково симетричною, а деякі відходження від еталонних параметрів краси, тільки внесуть свій додатковий внесок у ваш стиль саду. На наш погляд, найбільш визначною пропозицією можна вважати сортові різновиди сосен і тсугу. У стиль гармонійно впишеться незвичайна хвоя (як колір і параметри), а тсуга (Tsuga canadensis) притягує погляд незвичайною кроною, що здалеку нагадує форму кедра. Окремо, хотілося б також виділити нутканський кипарисовник (Chamaecyparis nootkatensis), у якого форма крони прямо таки вписує потрібний акцент у стиль кантрі.

 

Найновішим з огляду на попередні стилі є модернове планування саду. Більшість так і не навчилися правильно читати простір модерну. Для більшості любителів класичних підходів і планувань в саду, цей стиль як мінімум викликає безліч питань і здивування. Проте нове покоління знаходить певну особливість і автентичність свого простору. Визначаючись із формою крони, тут сміливо можна використовувати абсолютно не стандартні рішення, що принесуть незабутній акцент для свята.

 

Отже, наші пропозиції щодо рослин:

- Ялиця (штамбові форми abies koreana привертають увагу формою крони і незвичайною хвоєю);
- Кіпарисовики (будь-які нестандартні за формою та фактурою сорти);
- Ялівці (цікаві в ошатних кулях виглядатимуть вікові сорти j. Chinensis 'Blue Alps', 'Plumosa Aurea', а сорт ялівцю звичайного 'Hortsmann' підкорить наймайстернішого критика);
- Модрина (так-так, і не дивуйтеся, великі любителі цієї породи з нечуваним трепетом підходять до своєї улюблениці в саду і прикрашають крону кулями, а сорт 'Diana' має особливу декоративність під снігом);
- Ялина (найбільш імпозантна красуня має багато варіацій для свята. Так звані, чупа-чупси – picea pungens 'Glauca Globosa' на штамбі має особливу цінність, прикрашаючи сад цілий рік. А сорти p. omorica 'Pendula' або p. abies 'Invers 'вже тільки своєю кроною створять потрібний настрій стилю, не кажучи вже про сорт p. abies 'Virgata');
- інші види та сорти (для модерну може підійти також і листяні породи, які мають цікаву структуру або колір кори).

З повним асортиментом та параметрами новорічних ялинок та інших варіацій можна ознайомитись на сайті, а краще знайти трішечки часу для щастя та задоволення, приїхати з родиною та підібрати красуню на розпліднику чи садових центрах “Зелена Мрія”.

Отже, визначившись із Вашим стилем та сортом новорічної красуні, залишиться впорядкуватиметься лише з локацією на період святкування. Як правило, більшість охочих придбати новорічну красуню в контейнері планують з нею зустріти діда Мороза в приміщенні, а по теплу висадити на відкритий ґрунт. Настійно не рекомендуємо, мучити живе, при чому залежить від Вас здоров'я, рослина. Підвищена сухість повітря та різка зміна температур є згубним фактором. Якщо дуже хочеться, то потрібно поступово підвищувати температуру (з вулиці занести на балкон на кілька днів, а потім вже в приміщення, але обов'язково максимально віддаляти від опалення і бажано частіше включати зволожувач повітря, контроль вологості кореневої системи ніхто не скасовував. Також рекомендуємо відмовитися від гірлянд, або ж використовувати LED технології Учені досліджували максимальну можливість перебування рослинного вихованця за умови мінімальної шкоди здоров'ю і настоять

 

Осінній клопіт у саду

09/11/2016
за Администратор Главный

У момент зміни забарвлення листя ми розглядаємо осінню колористку рослин на відкритому просторі і насолоджуємося останніми теплими днями осені. Адже сонячний і безвітряний день так складно застати цієї пори року, та й урожай вже знімаємо в саду. І відкинувши сум майбутніх холодів, потрібно подбати і підготувати якісно садову ділянку до зимового сезону, адже саме в цей період грає роль, як прокинуться ваші «зелені» вихованці після сплячки і тим більше їх здоров'я безпосередньо залежить від заздалегідь спланованих заходів.

Отже, варто нам витратити один із таких сонячних днів, і будемо готувати свій власний райський куточок до холодів. А, і найголовніше для любителів фітнес процедур, можна подумати про здоров'я не тільки рослин, а й фізичні навантаження на своїх грядках і позасмагати під останніми лагідними променями сонечка. Так що догляд за садом восени не тільки корисний для рослин, а й у господаря є можливість оздоровити організм.

Опад листя, головний біль чи користь?

Оцінюючи загальну ділянку, першочергової уваги вимагає опале листя. Багато садівників – любителів залишають її для утеплення садових рослин. Настійно не рекомендуємо, адже відкладені личинки та інші жучки – черв'ячки так і норовлять перезимувати там до весняного сезону, а про захворювання на паршу, гниллю або борошнисту росу взагалі тоді не може бути й мови. Так, що сміливо спалюємо або закопуємо глибоко в землю. Як варіант, зібрати в компостну купу і притрусити вапном, і вами власноруч підготовлено добриво наступного року.

Плановий підхід – запорука гарного цвітіння наступного року.

обрізка дерев Для здоров'я та збереження декоративності на наступний рік, саме дана пора відмінно підходить для обрізки красивоквітучих чагарників методом укорочування і відповідно проріджування крони. Для омолодження крони та доступу сонячних променів у період вегетаційного періоду для багатьох чагарникових порід – технологія проріджування найактуальніша для осіннього періоду. Технологію вкорочування крони зазвичай застосовують на тих саджанцях та штамбових формах, які потрібно вкривати на зиму.

Дуже часто виникає дилема у садівників - любителів з приводу періодичності та технології обрізки красивоквітучих ліан та чагарників. І більшість намагаються максимально прибрати, вичистити свій сад до початку зими. Настійно рекомендуємо вирізати тільки хворі, ослаблені рослини та гілки. Адже інтенсивно забираючи крону, можна залишитися без ароматів та цвітіння наступного року.

Значний інтерес багатьом становлять клематиси, саме обрізка сортових груп. Як правило, після висадки на постійне місце зростання, етикетка з маркуванням та описом не тримаються довго. І в період осіннього збирання виникає питання, а як же бути із клематисами? В даному випадку, залиште краще до весни і спостерігайте в березні, де прокидаються нирки. Якщо прокинулися, то ваша ліана відноситься до другої групи, а якщо крона повністю суха, сміливо обрізайте повністю крону, залишаючи 10-15 см.

Порада: Заведіть собі книгу садівника, куди вносите інформацію про придбані сорти, а також препарати, які Вас виручають або добре спрацювали!

Особливої ​​уваги восени вимагає королева квітів. Догляд за трояндою восени дуже актуальний для правильної підготовки до зимівлі. І так, головне укорочування основних стебел на 15-20 см (або на одну третину крони). До речі якщо Ви вже давно мрієте про розкішний розарій, зараз саме той самий час посадки, адже вкорінення і пробудження нирок з весни призведе до формування крони, а влітку віддячить шикарним цвітінням. Так, що можна сміливо підбирати колекцію, визначаться із кольоровою гамою та сміливо втілювати свою мрію. Плюс до всього, на розпліднику в цей час проводять цікаві аукціонні пропозиції та можна вигідно, для свого гаманця закутиться саджанцями.

Говорячи про красиво квітучі чагарники, акцентуємо особливу увагу по обрізці - тільки санітарна робота по кроні. Більшість весняноквітучих кущів закладають нирку на пагонах минулого року, при незнанні фізіологічних особливостей рослин можна втратити цвітіння наступного року.

Звернувши увагу декоративній групі, ну ніяк не можна повз пройти плодових. Більшість упевнені в тому, що при опаданні листя можна активно займатися формуванням (обрізанням) саду. Та й це міф, скажімо ми Вам. Після таких заходів, включаючи період до середини зими, стійкість до морозів різко знижується, відповідно ризикуємо занапастити врожай наступного року. Запам'ятайте – період раннього весняного сезону найбільш сприятливий для формування плодових саджанців.

Підвищуємо морозостійкість та зберігаємо вологість

Регулювати морозостійкість можна насамперед технологією правильної посадки рослин у відповідне місце. Тоді наступний відхід буде мінімальним, а результат не змусить чекати. Укриття лапником та іншим матеріалом завжди актуальне, але у нас у перевагу підгортання рослин корою або мульчею. Для бо

Більш вимогливих порід можна спорудити каркасну конструкцію з геотекстилем, але головне пам'ятати циркуляція повітря обов'язкова. Укутування крони штамбових троянд у тому році себе не виправдало, за щіт теплої зими щеплення заборони, нами практикують підкопування кореневої системи та нахил крони до землі з подальшим мульчуванням щеплення, як і інші троянди. Для плетистих троянд рекомендуємо нахиляти гілки, а якщо троянда у вас стара, укутувати спонбондом. Для наших улюблених крупнолистих гортензій, що квітнуть на пагонах минулого року, альтернативою є утеплення крони торфом і головне пришпилювання до землі всіх гілок і наступного року можна насолоджуватися цвітінням. Але головним секретом успішної зимівлі, накопичення вологи в цей період і подальше збереження в кореневій. Тому, після того як випав сніг, активно засипаємо в приствольні лунки і підгортаємо.

Одним із ключових технологічних прийомів для підвищення морозостійкості є планомірний підхід щодо внесення препаратів з осінньою формулою мікро та макро елементів. Зараз на ринку існує безліч препаратів, головне звернути увагу на співвідношення фосфору та калію щодо азоту, останній показник – має бути мінімальним і головне дотримується норм внесення препарату, зазначених на упаковці.

Якісний зелений килим навесні - результат праці осені

збирання листяПройшовши попередні етапи з підготовки, ми вже починаємо готувати і газон, а саме збирання листя та прілої трави. Після цього необхідно провести покос злаків, але пам'ятайте, висоту залишаємо більше (від 5 см) ніж у літній період. Пройтися підживленням фосфорно - калійними добривами і пролити рясно, щоб уникнути хімічного, так званого опіку.

Наступний обов'язковий етап – аерація трави. Можна і вручну, використовуючи вила - проколювання проводити на глибину - до 20 см з періодичністю проколів через 35 см. Але краще підійти технологічно, а саме використовувати аератор. Якщо сума температур повітря дозволяє, можна також підсіяти місця, що слабо ростуть, насінням газонних трав і замульчувати по верху піском.

Ось у принципі і всі основні заходи щодо догляду саду напередодні зими. Так що, приділяючи час для рослин сьогодні - ми дбаємо про гарну весну, та й про фізичне здоров'я свого організму в тому ж числі. Успіхів улюблені садівники і не впадаємо у відчай, адже і в період зими є багато своїх плюсів і принад природи, а весна буде знову не за горами.

З повагою, ваші Олена та Вікторія

Топ 8 чагарників осені

29/09/2016
за Администратор Главный

Кожна пора часу по-своєму улюблена та затребувана поціновувачами природи. Весну очікують, коли ходять пробудити аромати, влітку – купатися у фарбах зелені, а осінь саме той період, коли можна бачити яскраву палітру фарб та збирати багатий урожай із грядок. Задумлива серпанок туманів, що осідає в ранковий час у саду, робить ландшафт загадковим, а промені, що пробивають, сонечка роблять простір таємничим і загадковим.

Вплив низьких температур у нічний час змінює відтінки, як кажуть - у кожного своя фізіологія, але ж чудово дивитися перехід листопадної групи в зимову сплячку. Завдяки нашому клімату спекотні дні різко змінюються контрастними холодними циклонами і в результаті буквально за ніч сад перетворює до невпізнанності "Зелених" улюбленців ділянки.

Серед колористичної осінньої гами відтінків переважають насичені червоні та золоті кольори. Вивчаючи фенологічні зміни забарвлення листопадної групи нами було виділено кілька найяскравіших чагарників рослин, що вирощуються на території розплідника:

На 8-му місці нашого рейтингу влаштувалась смачна і всіма до дурниці улюблена лохина висока садова (Vaccinium cororymbosum). Об'ємний і густооблистяний чагарник їстівної групи радіємо в літній час апетитними і корисними плодами, а з приходом осені акцентує на собі увагу завдяки червоному насиченому листю.
7-е місце посіла скумпія шкіряста (Cotinus coggigria) - чагарник незвичайно цвітіння з «димовими» мітелками привертає до себе увагу в період цвітіння, а на зміну колористки осіннього періоду яскраво-оранжеве світло листя є яскравою плямою будь-якої композиції.
6-ю позицію займають сорти барбарису тунберга (Berberis thunbergii) зі своїми контрастними літньо-осінніми переходами. Сорт Berberis thunerga 'Artopurpurea' в літній період має забарвлення насиченого пурпурового відтінку, а при зниженні температур восени набуває характерної жовтизни з червоними відтінками.
У 5-ці кращих чагарників розмістився горобець гороболистий (Sorbariya sorbifolia). Ажурна крона протягом усього вегетаційного періоду привертає до себе увагу. Зелене листя змінюється фарбами жовто-червоних контрастів і однозначно залишається необхідним акцентом у садових композиціях.
4 місце займає Клен віяловий (Acer palmatum) – з контрастним переходом від пурпурових відтінків літнього часу до жовто-жовтогарячого забарвлення осені.
3 – місце заслужено отримує Гортензія дуболистна (Hydrangea quercifolia) з декоративним листям, за формою, що нагадує дубові. У період цвітіння структурні симетричні суцвіття овальної форми знають собі ціну, але затребуваність цього сорту саме в осінньому забарвленні листя багряних відтінків.
Срібло (2-місце) – бере сорти гамамелісу середнього (Hamamelis x intarmedia) з незвичайною формою листової пластини темно-зеленого кольору, що має схожість із ліщиною. Зміна температур восени змінює палітру на оранжево-червоні відтінки.
Лідером (1 місце) у нашій лінійці яскравих чагарників заслужено отримує Бересклет крилатий (Euonymus alatus) та сорти (Compactus і Red Cascade). Цінність протягом сезону складає форма чагарника і характерна коркова кора в основі стовбура, але осінній ефект не залишить нікого байдужим. Саме цей чагарник змінює квіткову гамму листя фактично за ніч, і вас зустрічає малиновий чагарник, що горить, змінюючи садову композицію до невпізнанності.
Описуючи топові чагарники осені, хочу сказати, що кожна рослина по собі прекрасна і має свою цінність у саду, і осінь не є винятком з правил. Також більшість з них має свої недоліки, наприклад, облітання листя після зміни забарвлення. Дотримуючись нескладних правил висадки і розміщення рослин, що вподобалися вами, а також догляду за садом восени, можна не тільки підкреслити осінній контраст переходу кольору, а й утримати листову пластинку довше на кроні. Для любителів та колекціонерів садівництва, пропонуємо ознайомитись та помацати «феєрверк» фарб на території як розплідника, так і представництвах – садових центрах. Обов'язковий атрибут для відвідування – фотоапарат, адже таку красу потрібно зберегти на довго в пам'яті.

Отже, дотримуючись технологічних правил щодо догляду чагарників, потрібно насолоджуватися дарами природи до глибокого листопада. Давайте продовжимо і зробимо сумні та похмурі дні осені яскравішими.

З повагою Вікторія Valenta

Тюльпани у квартирі? Так, це реально!

23/09/2016
за Администратор Главный

З відходом зими та снігового покриву нас зазвичай оточують сумні фарби березня, а саме голі гілки листопадної групи, висушені злаки та відкрита земля. Яскраві акценти в сад приносять саме цибулинні весняного цвітіння та дарують незабутні емоційний сплеск кольору, а саме мускарики, крокуси (шафран), нарциси, тюльпани, спараксис, аліум та ін.

Часто ми стикаємося з розчаруванням людей, які не мають власного шматка землі, а мріють милуватися дарами природи не лише у парках та скверах, а й у своїх міні-садах. Але ж ви й скажете, як людині, яка живе в квартирі, створити і собі радісний куточок цвітіння?

Вихід завжди є, тим більше людей, які люблять і цінують природу. Посадіть тюльпани, нарциси або інші цибулини улюблених квітів у контейнер і результат, не змусить себе чекати. Європейські колеги давно практикують посадку у кашпо для оформлення патіо, терас, а також виставляють на бетонні доріжки біля бордюрів. Причому дуже часто можна придбати цибулини наприкінці сезону продажів за зниженими цінами та висадити у заздалегідь підготовлене місце.

Отже, якщо вже руки сверблять, і Ви подумки милуєтеся результатом вкладеної праці, тоді не втрачаючи часу і сезону посадок, переступаємо до робочого процесу. Не скажу, що понад легко виростити цибулини в зимовий період, але коли дотримуватися технологічної посадки, наступний догляд буде мінімальним. Також у перевагу варто вибирати сорти низькорослі, адже в умовах опалювального приміщення зелена маса і так додатково може витягуватися до освітлення.

Для посадки нам знадобиться:

Контейнер, що відповідає розміру передбачуваних цибулин;
дренаж (керамзит, глиняні черепки);
Компостна земля (підійде готовий універсальний субстрат);
Пісок чи мульча
І головне: самі цибулини (бажано перед посадкою підготувати та протруїти фунгіцидним препаратом)
Беремо контейнер і на дно вистилаємо шар керамзиту (у цьому є велика необхідність, адже цибулини не виносять замокання бульб. На наступному етапі засипаємо підготовлений субстрат і викладаємо цибулинки на відстані один від одного 2-3 см і присипаємо ґрунтовим шаром з верху.

Добре проливаємо водою і чекаємо, коли вода стіче через дренажний отвір контейнера. На наступному етапі присипаємо піском чи мульчуємо поверхом. Для приглушення росту спочатку накривають кашпо матеріалом, який не пропускає світло і виносять на балкон, що не опалюється, або прохолодне місце. За умови підтримки необхідної температури (до 10 ° С) період зберігання становить в середньому 2,5 місяця і вже на поверхні можна побачити злені верхівки, що проклюнулися. Тоді можна заносити в тепліше приміщення, у фазу цвітіння цибулини вступають у середньому через 2, 5 – до 4 тижнів (залежно від обраного вами посадкового матеріалу). Головне контролювати ступінь вологості ґрунту та удобрювати.

Враховуйте також важливий момент, якісні цибулини сходять завжди, але дотримуйтесь оптимальної температури при проростанні, адже за більш високих (кімнатних) градусів фаза цвітіння настає раніше, але квітка дрібніша і період цвітіння скорочується!

Яскраві Цибулинні мікси

Щоб створити яскраву квітучу картину в кашпо не обов'язково дотримуватися моно посадок, скажімо, наприклад, тільки тюльпани. В даний час набуває садового тренду висадки цибулин різного періоду цвітіння. Цікавим за періодичністю та колористкою кольору є комбінування триярусного поєднання цибулин нарциса, тюльпану та крокусів.

Як правило, при технологічній підготовці виникають інші питання з вирощування, а звертаючись до кола наших фахівців на розпліднику та представництвах на садових центрах можна отримати додаткову інформацію.

Готуємось до весняного сезону разом.

З повагою, Олена та Вікторія Valenta (провідні фахівці «Зелена Мрія»)

Коли садити Нарциси?

07/09/2016
за Администратор Главный

Закони формування ландшафту. З чого почати?

31/08/2016
за Администратор Главный

Коли ми витрачаємо час на планування саду, його стає більше.
Невідомий автор

Сучасне мистецтво в дизайні саду це не лише творчість «автора», а й також комплексний підхід щодо озеленення та благоустрою території з урахуванням особливостей кожної культури. Часто зустрічається так, що за наявності незвичайного ландшафтного простору та архітектурних стильових споруд спостерігається дилетантський підхід до зонування екстер'єру та посадки рослин. В результаті недоцільне використання території, емоційна незадоволеність та постійна загибель садових рослин. Для попередження певних труднощів у майбутньому, а також максимальної віддачі в саду (естетичного, емоційного задоволення) необхідним є комплексний підхід до планування території.

Все про тюльпани

31/08/2016
за Администратор Главный

Адже складно на сьогоднішній день уявити сад, де з першими ароматами та контрастами весни, нас не зустрічає цвітіння тюльпанів. Адже саме вирощування цих цибулин вносить яскраву колористику та душевне враження на сезон пробудження.

За розробленою британськими садівниками класичною системою класифікації сортів, цибулини тюльпанів поділяють на розділи та відповідно класи тюльпанів. Основними критеріями яких є характер росту і період цвітіння бутонів.

Вступне слово

30/08/2016
за Администратор Главный

Дорогі користувачі та читачі нашого нового блогу «Зелених мрійників», радо вас вітаємо і запрошуємо в кола знавців садових рослин та світ їх проростання.

Останнім часом на просторах інтернету - видань та інших інформаційних каналах значиться, різнобічна інформація про вирощування та використання в садових просторах різних декоративних форм та сортів рослин (новинок, екзотів та першопрохідників садових). Зіткнувшись з масовою та суперечливими статтями щодо догляду та посадок, ми вирішили винести свої гіпотези та підходи у вирощуванні, посадках та догляді в садах. А оскільки «набили на цьому не одні шишки» і готові ділитися з Вами своїми підходами, секретами та порадами. А відповідно запитаєте, хто це ми? Так-так, згодні нерозумно було вихваляти наші вміння без уявлення особистості. Ми, команда різнобічних дипломованих фахівців різних спеціальностей, що знайшли один одного в одній компанії і є однодумцями в любові та цінності до природи.

На просторах наших сторінок будемо розміщувати статті рекомендаційного та ознайомлювального характеру на актуальні теми сучасності про сади та парки, догляд садових рослин, а також готуємо відеоролики по майстер-класах, так що у нас з вами все ще попереду.

>

Як говориться, щоб йти вперед, потрібно бачити мрію і ставити мету, а нашим головним завданням є прищепити любов до рослин, цінувати і зберегти навколишню природу. До уваги беремо будь-яку професійну критику, тож цитуючи Сократа можна з упевненістю сказати: У суперечці народжується істина. Так що для нас значущою є думка і точка зору, знання всіх користувачів нашого блогу, що накопичилися. Сподіваємося, буде цікаво та пізнавально всім читачам та користувачам блогу «Зелена Мрія»